טרמו ונט לוגו

פתרונות טרמיים לפינוי חום ממבנה

גגות רעפים, גגות שטוחים, בידוד, הצללה טרמית וגם סקיילייט

התקשרו כעת
1-700-555-876

טרמו ונט לוגו 2

צור קשר

 
  • הוסף למועדפים
  • שלח בטוויטר
  • שתף בפייסבוק

רשת הצללה

הצללה - למה בדיוק?

לחץ על התמונה להגדלה רשת הצללה תרמית מעל בית ברמת שרון
איך יודעים שהגענו לנווה מדבר? יש מספר תשובות מתאימות אולם סביר להניח שנימצא שם לכל הפחות: מים, וצל. מכאן ואילך ניתן להוסיף כיד הדמיון הטובה עלינו.
יש מי שיאמר כי הצל הוא בדמות הצללה של צמחיה ירוקה, יש מי שרואה לנגד עיניו מים מפכחים תחת אותה הצללה ירוקה ויש מי שרואה מפל... תהה אשר תהה התמונה הפסטורלית - היא מכילה בתוכה שני מרכיבים שנמצאים במחסור תמידי בארצנו: הצללה, במובן של שטחי צל, וכמובן מים.

מים הוא נושא שתמיד בכותרות ולכן לא נרחיב בו כאן, אך הצללה הוא תחום ייחודי ולו בלבד מכיוון שעדיין לא ניתן מענה הולם לסוגיה של הצללה, במגוון התחומים בהם הצללה יכולה לבוא לידי ביטוי: הצללה של פארקים, הצללה של מקומות ציבוריים כדוגמת יצירת הצללה ציבורית, מרוכזת בחוף ים, הצללה בכניסות למבני ציבור, הצללה מספקת בגני ילדים ועוד.
עד כאן מנינו דוגמאות של הצללה שרבים מכם הנהנו בינם לבין עצמם בהסכמה לגבי דוגמאות אלו, אלא שעל הצללה אחת חשובה, רבים לא חושבים - הצללה של מבנים, הצללה של הבית הפרטי שלנו.

הצללה של בית

מדוע זה נשמע מוזר - הצללה של בית? שהרי מדובר על מבנה, ובתוך הבית, מי צריך הצללה? בשביל זה יש גג! כאן עלינו לחשוב על הבית שלנו בראי הפתגם "מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" ומכיוון שהבית הוא ידידו הטוב של האדם (אחרי הכלב), כדאי כי נתייחס לבית שלנו כזקוק להצללה בדיוק כפי שאנו, כאנשים, בשר ודם, זקוקים למשהו שיעשה הצללה עלינו, מיד כשאנו יוצאים לשמש.

זה מתחיל במשקפי שמש, מידי פעם זה עובר לשימשיה (כמו מטריה, אבל לקיץ), ועובר לחיפוש הנואש אחרי הצללה בים, הצללה בפארק ביום העצמאות, הצללה ליד המנגל ועד לדאגה שלנו שהילדים שלנו ימתינו באזור עם הצללה בתחנת ההסעה לבית הספר. למעשה, אם נבדוק, נגלה כי בכל מקום ציבורי בו ישנה הצללה שם גם נמצא אנשים. וההיפך הוא הנכון - אזורים חשופים לשמש, ללא הצללה, מעטים הסיכויים שנמצא שם יצורים חיים!

אז בחזרה לנושא הצללה של הבית. הבית שלנו, עומד חשוף בכל ימות השנה לפגעי מזג האוויר. אנו מודעים לנושא של הצללה בדרך כלל רק כאשר זה נוגע ממש לנו: אנו בונים פרגולה ליד הבית כדי ליצור הצללה באזור שאנו רוצים לשבת בו בחוץ, יש מי שמשתמשים בסוככים חיצוניים כאלה ואחרים כדי להשיג הצללה. וילונות מסוגים שונים הם פריט לגיטימי בכל בית מודרני, גם מעבר להיות פריט עיצובי - פשוט בתפקידם כיוצרי הצללה באזורים שונים בבית.
לחץ על התמונה להגדלהרשת הצללה תרמית מעל קומה שניה, גג בטון

רק על הבית שלנו, בכללותו, אין מה שמצל. בשכונות ותיקות עם בניה פרטית אנו יכולים לעיתים לראות הצללה של עצים שהאמירו גובה ומשמשים מקור הצללה לבית, לפחות בחלק של היום.
הסוגיה לא הייתה חשובה אם לא היינו אנו, כבעלי הבית, משלמים את מחיר העדר הצללה על ביתנו. המחיר הישיר הוא התחממות של הבית לרמה כזו, שאינה מאפשרת לו, למבנה, להשתחרר מן החום הרב, עד לזריחת השמש ביום הבא. כך קורה שהבית הולך וצובר חום מיום ליום, בהעדר הצללה מתאימה שתגן עליו, וטמפרטורת הבית בסוף החורף (תחילת הקיץ) שונה באופן משמעותי מהטמפרטורה באמצע-סוף הקיץ. המחיר עליו דיברנו, מעבר לאי הנוחות הכרוכה בחוסר הצללה, מתבטא בעיקר בכיס: תשלום חריג על הוצאות חשמל, אשר בד"כ ברובן הן תוצאה של שעות מיזוג אוויר רבות.

אז מה ניתן לעשות? לאחר שכבר הכרנו ברעיון, שניתן ורצוי ליצר הצללה על בית שלם, ובמיוחד בבתים עם גגות שטוחים בהם אין הצללה של גג רעפים על תקרת הבית הפנימית - חשוב להבין למי זה מתאים : כאמור, הצללה תרמית, כזו המייצרת הצללה וגם החזרת הקרינה כדי לא לייצר "צל חם" ניתנת ליישום בעיקר על בתים פרטיים עם גגות שטוחים, (יציקת בטון, ברוב המקרים בישראל). גם גגות משופעים מסוגים שונים יכולים לקבל הצללה, אך במקרים כאלה יש לבדוק כל מקרה לגופו. צרו קשר לקבלת יעוץ לבית או למבנה שלכם.

רשת הצללה

לחץ על התמונה להגדלהפריסה ומתיחה- רשת הצללה תרמית
חברת טרמו-וונט מבצעת הצללה בעזרת רשתות מיוחדות המכילות אלומיניום המחזיר כ 92% מן הקרינה הישירה של השמש, לצד הצללה של כ-80% צל, כזו המאפשרת גם לחום הכלוא בתקרת הבית להשתחרר ולהיפלט לרקיע.

שימוש ברשתות הצללה של טרמו-וונט מביא את גג הבית לשמור על טמפרטורה דומה לזו הקיימת בחוץ בצל (כפי שמודדים טמפרטורה החזאים), במקום לטפס לערכים של 70 מעלות ואף יותר בגגות החשופים ישירות לקרינה. (הטמפרטורה בגג חשוף משתנה בהתאם לפני הגג, הצבע שלו ופרמטרים אחרים).

לצד הצללה והחזרת הקרינה, מאפשרת הרשת התרמית לשחרר חום הנוצר בבית, "נספג" בתקרה ומשתחרר כלפי מעלה, להבדיל ממה שעשוי לקרות בשימוש ביריעות בידוד (בגגות רעפים) בתוך הגג. רשת הצללה תרמית ניתנת ליישום הן על גבי תשתית של כבלים הנפרסת על הגג והן בהנחה ישירה על הגג (במקרים מסוימים). רשת הצללה תרמית עמידה לכמה שנים בפני תנאי חוץ קיצוניים כגון קרינת UV, רוחות, גשמים ועוד. ניתן להשאיר רשת הצללה תרמית פרוסה גם בתקופת החורף, או לקפלה למשך תקופה זו וע"י כך להאריך את משך החיים שלה.

לסיכום, קיימים בישראל עשרות אלפי ביתים עם גגות שטוחים החשופים לקרינת שמש ישירה, בהעדר הצללה מתאימה. הצללה תרמית נכונה, יכולה לסייע רבות בהשפעת החום החיצוני על הבית, ובכך לחסוך עליות משמעותיות של חשמל למיזוג אויר של הבית. רשת הצללה תרמית הוא מוצר שהיה צריך להיות כבר בכל בית בישראל לפני שנים רבות. אנו בטרמו-וונט ערוכים לעמוד בקצב הביקוש העולה מקיץ לקיץ ולספק לכם שרות, הדרכה והתקנה הטובים ביותר, כפי שיעידו לקוחותינו.
 


 
לא מצאת את מבוקשך בעמוד זה ? נסו בקישורים הבאים :
אדריכלים ומפקחי בנייה לקוח פרטי בידוד איורוור שאלות נפוצות
הוראות התקנה סקייליט - מאוורר עם אור צור קשר תעשייה תנו לנו עצה
לייבסיטי - בניית אתרים