טרמו ונט לוגו

פתרונות טרמיים לפינוי חום ממבנה

גגות רעפים, גגות שטוחים, בידוד, הצללה טרמית וגם סקיילייט

התקשרו כעת
1-700-555-876

טרמו ונט לוגו 2

צור קשר

 
  • הוסף למועדפים
  • שלח בטוויטר
  • שתף בפייסבוק

סקיילייט

לחץ על התמונה להגדלה
ופרטים נוספים

לחץ כאן להגדלה ופרטים
ישראל היא מדינה שטופת שמש במרבית ימות השנה. אז איך זה שהפכנו לצרכנים של אלמנטים כמו סקיילייט, חלונות גג, ורעיונות נוספים המביאים להכנסת תאורה טבעית ואור לתוך הבית?
הנושא נראה תמוהה עוד יותר על רקע העובדה שבשנים האחרונות יש "בריחה" מן השמש, והמודעות להגנה על הגוף מפני נזקי הקרינה עלתה מאוד. באווירה שכזו ניתן היה לצפות שמוצרים כמו סקיילייט או כל אלמנט אחר המחדיר תאורה טבעית, אפילו חלון - יישקל במשנה זהירות.
במציאות, הדברים יותר מורכבים: אנו עדים לשילוב בין מגמות, לצד בורות לא קטנה השוררת עדיין בשטח בכל הנוגע לנושא של סקיילייט ותאורה טבעית.
מגמה אחת מדברת על חיסכון באנרגיה: המקצוענים מקרב ציבור האדריכלים, לדוגמא, יודעים כיום כבר לתכנן מבנה אשר לשטחי החלונות בו ניתנת תשומת לב מיוחדת, המתפרשת, בד"כ בצמצום החשיפה לשמש הן ע"י הקטנת שטח החלונות הכולל, אך לא פחות חשוב ע"י בחירה של המיקומים של חלונות הבית, יצירת הצללה מתאימה ושילוב סקיילייט במוקמות נבחרים.
כיצד זה מתקשר לחיסכון באנרגיה? פחות חלונות, פחות תאורה טבעית שחודרת לבית, ולעומת זאת הכנסת תאורה טבעית ממוקדת ע"י סקיילייט – כל אלה מובילים להפחתה בחימום של חלל המבנה. יש הגיון.

סקיילייט - מגמה מתגברת

בנקודה זו מתחילה המגמה הבאה: יותר ויותר אנו עדים לשילוב של מקורות תאורה טבעית ממוקדים, באזורים שונים של המבנה, כדוגמת סקיילייט. סקיילייט - משמעות המילים sky-light שפירושן אור מן השמיים. השימוש במונח סקיילייט מכסה מספר אביזרים אם כי יש המחברים שם זה למונח - חלון גג. מי שבקיא יותר בתחום ידע לשייך אליו גם כיפות תאורה קבועות או ניתנות לפתיחה, אשר גם להן יש מי שקוראים סקיילייט ובשנים האחרונות ניתן למצוא מוצרים חכמים אף יותר כמו של חברת טרמו-וונט, המשלבים אלמנטים של סקיילייט, כלומר החדרת תאורה טבעית עם אלמנטים חוסכי אנרגיה של אוורור. אוורור הכוונה לאלמנטים המפנים אויר חם הכלוא במבנה באזורים שונים.
לחץ על התמונה להגדלה
ופרטים נוספים

לחץ כאן להגדלה ופרטים נוספים
מגמה זו, של שילוב אלמנטים כמו סקיילייט, גדלה כתוצאה ממספר גורמים: ראשית, המגמה הראשונה שציינו - צמצום שטחי החלונות ובשל כך הקטנת כמות התאורה הטבעית הכללית החודרת למבנה. כתוצאה מכך מתקבלים אזורים שונים בהם יש צורך לשפר את כמות התאורה הטבעית, באופן ממוקד, ועדיין מבלי שיפגע העיקרון של מניעת חימום המבנה.
יש הבוחרים באפשרות של תאורה חשמלית על פני סקיילייט. תאורה כזו ניתנת להתקנה כיום, גם ללא מחיר של הוצאות גבוהות לחשמל. מחיר הנורות אמנם גבוה מאוד בהשוואה לנורת ליבון רגילה, ומשך חיי הנורה אינו כפי שמובטח על רוב האריזות, אך האלטרנטיבה מול סקיילייט, עדיין זולה יותר.

סקיילייט - חסיכון באנרגיה

כאן המקום לציין כי קיימת מגמה נוספת המשתלבת בין שתי המגמות הקודמות עליהן דיברנו חיסכון באנרגיה לצד שילוב של סקיילייט במבנה. ה"בריחה מן השמש", שחלק ממנה מקבל ביטוי בעליה ניכרת בשימוש בתכשירים להגנה מפני השמש, בשנים האחרונות, הולידה חוסר חדש: מחסור בויטמין D. מסתבר כי תאורה טבעית בכלל ואור השמש בפרט חשוב לגוף האדם. העדר חשיפה לתאורה טבעית,לקרינת אור שמש, מובילה לרמות נמוכות של ויטמין D בגופנו. מאידך, חשיפה ממושכת לשמש ידוע כבר כגורם מסרטן.
לחץ על התמונה להגדלה
ופרטים נוספים

לחץ כאן להגדלה ופרטים נוספים
זוהי רק דוגמא אחת לצורך האנושי בתאורה טבעית. אם זה האחרון הוא צורך פיסיולוגי, אז הנה לכם גם דוגמאות מעולם הפסיכולוגיה: כבר ידוע כי תאורה טבעית ומוצרים כגון סקיילייט יש בהם כדי לשפר את הרגשתנו. הדוגמה ההפוכה לכך היא מדינת פינלנד, בה אחוז הדיכאונות הוא מהגבוהים בעולם. תופעה המיוחסת להעדר שעות אור מספקות בכלל ושעות שמש בפרט. קיימים מחקרים המראים את השיפור במצב רוחו של עובד אשר תאורה טבעית, החודרת מבעד לצוהר סקיילייט, אל תוך מקום עבודתו הקודח, ומשרה שם אווירה של "חוץ".
אז מה היה לנו: מגמה אחת: חיסכון באנרגיה ע"י צימצום שטח תאורה טבעית החודר מחלונות, מגמה שנייה: הכנסת סקיילייט לאזורים חשוכים במבנה, באופן ממוקד. מגמה שלישית: מענה לצורך אנושי, הן מבחינה פיסיולוגית, והן מבחינת בריאות הנפש, להרגיש מחובר לנעשה בחוץ, בזמן ששעות העבודה הארוכות גוזלות ממנו "שעות אור" יקרות.

3 המגמות משתלבות היטב עם התופעה הידועה מזה שנים רבות, במיוחד בארה"ב בשם "מבנים חולים". שם זה הוצמד לבניינים בהם נושא האוורור ופינוי הלחות לוקה בחסר. אלו האחרונים יש בהם כדי להשפיע הן על האנשים הסובבים במבנה, אך גם על תקינותו הפיסית הכוללת של המבנה. כפי שברור לכולם. מבנה המאוורר היטב, ובמובן זה, סביבת עבודה עשירה בחמצן ואויר טרי חשובה לתפקודו של העובד. כך גם המגמה עליה דיברנו קודם: התוספת של תאורה טבעית, המוחדרת באמצעות סקיילייט למבנה, הולכת ותופסת מקום חשוב.
חברת טרמו-וונט, המצויה בתחום מעל לעשור, פיתחה לאחרונה, מוצרים הנותנים מענה הן לצורך באירוור והן לצורך האנושי בתוספת תאורה טבעית שאינה פוגענית, באמצעות סקיילייט.

סקיילייט כפתרון

הפתרונות מיועדים למגוון אפשריות הקיימות במבנה:
אפשרות 1: סקיילייט לחללים קטנים הממוקמים במרכז המבנה, ללא מוצא לחלון חיצוני. כגון שירותים, מקלחות, הולים של משפחה ה"כלואים" במרכז הקומה ללא מוצא לתאורה טבעית. כל אלה משתפרים ללא הכר כאשר מחדירים לתוכם תאורה טבעית באמצעות סקיילייט. בכל האפשרויות, יש חשיבות לשילוב של איורור לצד פתרון תאורה טבעית - סקיילייט. במובן זה החיסכון באלמנטים מסוג זה, אינו נובע מן החיסכון בחשמל, כי אם חיסכון מפינוי חום המקל על מערכת המיזוג. בשירותים ומקלחות יש חשיבות, בנוסף לעניין סקיילייט, לנושא האוורור על מנת לפנות ריחות רעים ולחות.
אפשרות 2: סקיילייט משולב באוורור לחללים המוגדרים כבעיתיים, כאלה הנמצאים כמעט בכל בית פרטי בישראל, לעלות לקומה השנייה, או לקומת הרעפים, ולבנות בה חדר לנער המתבגר, חדר הורים, או חדר לחייל החוזר מן הצבא לסופי שבוע.
חללים אלו דורשים התייחסות מיוחדת, מכיוון שתכנון לוקה בנוגע להחדרת תאורה טבעית, התקנת סקיילייט ואיורור. שאם לא כן, הם הופכים פעמים רבות, לאחר השקעה תקציבית גבוהה ליקרים לשימוש כתוצאה מתנאי אקלים בלתי אפשריים השוררים בהם, צורך במזגן הפועל 24 שעות וחשבון חשמל מנופח. לעיתים קרובות אנו מקבלים פניה מלקוחות שכבר "טעו" ולא לקחו בחשבון את הפרמטרים החשובים, בין אם משיקולי תקציב, בין מחוסר ידיעה ובין אם כי הקבלן / שיפוצניק אמר להם "שכך כולם עושים".
לחץ על התרשים להגדלה ופרטים
לחץ להגדלה ופרטים
אנו מציעים לכם לקבל יעוץ מאיתנו, אשר אינו מחייב אך עשוי לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים, במהלך השנים כפי שכבר עשינו אצל רבים אחרים.
חשוב לציין כי במסגרת מוצריי סקיילייט אשר פותחו בחברתנו, קיימים מוצרים המאפשרים התקנת סקילייט גם בחלקים אשר אין להם השקה ישירה (קיר או גג) אל מחוץ למבנה. מוצרי סקיילייט אלו משלבים טכנולוגית הולכת אור, לצד טכנולוגיות ותכונות פיסיקליות של הולכת אויר ובכך משיגים ערך מוסף רב. אנו מקפידים להתייחס לכלל הממדים הקשורים למבנה ולא להסתפק רק בהתקנת סקיילייט. אלא לבחון את הצרכים הנוספים והאתגרים אשר לקוח עשוי לעמוד בפניהם עם סיום בניה או שיפוץ בית.
אלו האחרונים מאפשרים גם, ניצול של חלל שאינו מאושר עדיין לבניה, ע"י התקנת סקיילייט (להבדיל מחלון גג) המשתלב בגג המבנה, מבלי להיכנס להוצאות שיפוץ יקרות.

אפשרות נוספת לפתרונות סקיילייט שייכת לתחום המרתף. בתים רבים בונים כיום קומה שנייה והלאה בתוך בטן האדמה. אלו הם חלקים יקרים במבנה ולעיתים ההשקעה הרבה עדיין יוצרת חלל שלא נעים לגור בו בהעדר פתרונות סקיילייט, תאורה טבעית ופתרונות אוורור מתאימים, הניתנים לשילוב בשלב התכנון, ולעיתים גם בהמשך. סקיילייט המשולב באוורור יכול לשמש פעמים רבות כתחליף ל"חצר אנגלית" הכוללת חלונות ואזור ניקוז. זו האחרונה יקרה בהרבה מן השימוש בצוהר סקילייט ולא תמיד משיגה את שנועדה לו: החדרת תאורה טבעית ואוורור.

לסיכום, ניתן לומר ששילוב סקיילייט במבנה המודרני, לצד שילוב סקיילייט במבנים קיימים וישנים, יכול להוות שדרוג משמעותי לעומת המצב שקדם לצוהר סקיילייט, וכל זאת במחירים תחרותיים לחלונות ופתרונות אחרים ובתנאי שמשלבים בין סקיילייט לאוורור בצורה נכונה.
לא מצאת את מבוקשך בעמוד זה ? נסו בקישורים הבאים :
אדריכלים ומפקחי בנייה לקוח פרטי בידוד איורוור שאלות נפוצות
הוראות התקנה הצללה צור קשר תעשייה תנו לנו עצה
לייבסיטי - בניית אתרים