טרמו ונט לוגו

פתרונות טרמיים לפינוי חום ממבנה

גגות רעפים, גגות שטוחים, בידוד, הצללה טרמית וגם סקיילייט

התקשרו כעת
1-700-555-876

טרמו ונט לוגו 2

צור קשר

 
  • הוסף למועדפים
  • שלח בטוויטר
  • שתף בפייסבוק

סקיילייט קבוע

סקיילייט קבוע

מהו סקיילייט קבוע ומדוע הוא חוסך אנרגיה

במדינה כמו ישראל, יש לנו יחסים אמביוולנטיים למדי עם השמש. מצד אחד, אנחנו מאוד אוהבים את השמש, הולכים לים, משתזפים, מבלים בחוץ ונהנים ממנה. מצד שני, אנחנו מודעים לסכנות שבחשיפה לשמש ומנסים להימנע מחשיפה מוגזמת לשמש. בנוסף אנחנו משקיעים כסף ומאמץ רבים במיזוג הבית ובתכנון הדרכים שבהן נוכל לשלוט באווירת מזג האוויר בבית.
בשנים האחרונות גובר טרנד בתכנון בתים הקשור לבנייה ירוקה אשר מטרתה היא לחסוך באנרגיה על ידי ניצול האנרגיה הטבעית הזמינה לנו. אחת הדרכים לעשות זאת היא על ידי התקנת סקיילייט קבוע אחד או יותר בגג הבית.


סקיילייט קבוע הוא מעין חלון, או כיפה, המותקן בגג באופן קבוע, ומאפשר חדירה של קרני השמש במשך שעות היממה. ניתן להתקין סקיילייט קבוע במספר איזורים שונים של הבית ובמגוון צורות. לדוגמה, צורה פופולרית של סקיילייט קבוע היא כמעין חלון גג עגול קבוע, או אפילו כיפה, אך ניתן כמובן לשלב צורות אחרות.


יתרונות השימוש בסקיילייט קבוע

התקנה של סקיילייט קבוע יכולה להביא יתרונות רבים לכל בית שבו היא מתבצעת. היתרון הכי ברור של סקיילייט קבוע הוא שיטה מצוינת להחדיר אור טבעי לתוך הבית בצורה מתוכננת ומבוקרת. אור השמש הטבעי חודר מלמעלה ומאיר את הבית בצורה מיוחדת, שונה מהאופן שבו חלונות מאירים את הבית. עובדה ידועה היא שאור השמש תורם הרבה מאוד למצב הרוח, עד כדי כך שמחסור באור השמש יכול לגרום לדיכאון. כך שסקיילייט קבוע יכול באמת לשפר את האווירה ומצב הרוח של שוכני הבית.


חיסרון של סקיילייט קבוע

החדרת אור טבעי ע"י סקיילייט קבוע עשוייה להוביל גם לחסרונות בדומה לשימוש בלבני זכוכית כמחדירי אור מן הקיר. החסרון המרכזי הוא בהעדר אוורור במרבית מסוגיו של סקיילייט קבוע. במצב זה אנו גורמים להתחממות של הבית מבלי שאנו מאפשרים לבית להפטר מן האויר והחום המצטברים בו.


סקיילייט קבוע – הדור הבא

כיום כבר ניתן לקבל מוצרי סקיילייט קבוע, כלומר שאין צורך לפתוח או לסגור אותו, שכן המוצר מכיל בתוכו את התכונה של סקיילייט קבוע, כלומר הוא מותקן על הגג לא אופציה לתנועה של פתיחה או סגירה, והאור מועבר פנימה ע"י מערכת מיוחדת של מראות מתכת המעבירה את האור מן הסקיילייט לתוך המבנה. במקביל קיים אלמנט של פתיחה וסגירה מבפנים, דבר המאפשר לאותו מוצר להתנהג גם כמאוורר לאיוורור החלל אליו מועבר האור. לפרטים נוספים על מוצר מסוג זה ארובת אור עם אוורור.

לייבסיטי - בניית אתרים