טרמו ונט לוגו

פתרונות טרמיים לפינוי חום ממבנה

גגות רעפים, גגות שטוחים, בידוד, הצללה טרמית וגם סקיילייט

התקשרו כעת
1-700-555-876

טרמו ונט לוגו 2

צור קשר

 
  • הוסף למועדפים
  • שלח בטוויטר
  • שתף בפייסבוק

מאוורר גג

מאוורר גג

מדינת ישראל התברכה בשמש נפלאה המחממת אותה במשך רוב ימות השנה. האקלים החם והמיוחד הוא אחד מסימני ההיכר הכי ידועים של ישראל, אך הוא גם נמצא בעוכריה. כאשר בונים בתים בישראל, חייבים לשים את הדעת על מצב מזג האוויר ולמצוא פתרונות להתמודד עם החום הרב השורה בה. אחד המקומות הכי "מועדים לפורענות" מבחינה זו הם גגות, ובמיוחד גגות רעפים.
באופן טבעי גגות נחשפים לשמש יותר מכל חלקי הבית האחרים. השמש פוגעת ישירות בגגות ומחממת אותם, ואם הגגות לא מבודדים או מאווררים כראוי, החום יצטבר ויחמם את הבית כולו. הדבר בולט במיוחד בגגות רעפים אשר אינם אידיאליים למזג אוויר חם אך עדיין נמצאים בשימוש רווח בארץ. למזלנו יש פתרון מצוין להתמודדות עם החום – מאוורר גג.


מדוע מאוורר גג עוזר לקירור הבית

הבעיה בגגות רעפים הוא שהם משמשים כלוכדי חום המצטבר מתחת לרעפים ובחללים של הגג. בימים חמים האוויר החם מצטבר בגג ויכול להגיע לשישים ואף שבעים מעלות. אגירה של החום היא דבר חכם בארצות קרות, שם נולדו גגות הרעפים, אך בעייתית פה, אלא אם עושים שימוש במערכת מאוורר גג. אוורור לגג מותקן בגג הרעפים ומאפשר אוורור רציף ובהתאם לצורך, של האוויר הכלוא בתוך הגג. בעבר היו בונים גגות רעפים עם אלמנט שנקרא ארגז רוח ומאפשר הוצאה של האוויר החם בעזרת זרימת רוח טבעית. מאוורר גג עובד על עקרון דומה רק שבמקום לסמוך על הפעולה הטבעית של הרוח הוא מבצע את הפעולה באופן עצמאי, וכך אתם יכולים לשלוט על העוצמה של המאוורר ועל פעולת הקירור שלו.


מאוורר גג לא מחליף את מערכת הקירור הרגילה

יש לציין שכאשר מתקינים אוורור לגג אי אפשר, בדרך כלל, לוותר על מערכת הקירור הרגילה של הבית, המזגנים והמאווררים האחרים, זאת משום שכל מאוורר גג, חזק ככל שיהיה, מוגבל לאיזור מאוד מסוים של המבנה. אך עם זאת, מאוורר גג עוזר מאוד לקירור הבית מכיוון שהוא מאפשר בקרה על החום הכלוא בגג ובאופן מיידי מוריד את הטמפרטורה. זה גם עוזר למערכות הקירור האחרות להתמודד עם עומס החום.


מאוורר גג – לא רק לגגות רעפים

בעוד שרבים נוטים לדבר על מאורר גג בהקשר של גגות רעפים, קיימים והולכים ונבנים בישראל גגות שטוחים, אשר בחלקם הבעיה של העדר אוורור באמצעות אוורור לגג עשויה להיות חמורה אף יותר מגגות הרעפים. וזאת מדוע? מכיוון שבעוד שלגג רעפים ניתן להתקין מאוורר גג גם זמן רב לאחר סיום הבניה של הגג, בגג שטוח סיום הבניה מסמל שלב סופי של איטום וסגירת הגג כך שלא ניתן יהיה להוסיף בו עוד "פרטים חודרים" כגון מאוורר גג או כיפות תאורה משולבות עם איוורור. מכיוון שכך, אוורור לגג הוא דבר שיש להביאו בחשבון בבניה של כל בית, ובוודאי בבתים עם גגות שטוחים בהם לא ניתן יהיה להתקין מאוורר גג בהמשך ללא התערבות "כירורגית" עתידית אשר בד"כ גם עולה יותר ומסכנת את תקינות האיטום על הגג.

לייבסיטי - בניית אתרים