טרמו ונט לוגו

פתרונות טרמיים לפינוי חום ממבנה

גגות רעפים, גגות שטוחים, בידוד, הצללה טרמית וגם סקיילייט

התקשרו כעת
1-700-555-876

טרמו ונט לוגו 2

צור קשר

 
  • הוסף למועדפים
  • שלח בטוויטר
  • שתף בפייסבוק

חלון לגג רעפים

חלון לגג רעפים

גגות רעפים הם אלמנט עיצובי ואדריכלי מאוד יפה אשר יוצר אסוציאציה מיידית לכפרים שקטים הטובעים בירוק מכל עבר. גגות הרעפים נולדו באירופה כאמצעי להתמודדות עם מזג אוויר קר ומושלג, ולכן הם בנויים בצורה משופעת, כדי למנוע משלג להצטבר על הגג ולגרום לו לקרוס. בנוסף, גגות רעפים בנויים כך שיאגרו אוויר חם בחלל מתחת לבית. לכן, לא פלא שיש הרבה בתים עם גגות רעפים באירופה, שם מזג האוויר קר ומושלג. אך בארץ גגות רעפים, יפים ככל שיהיו, מהווים בעיה מבחינת האקלים בתוך הבית. אין פה שלג שצריך לפנות מהגג, והשמש הקופחת בכל יום מחממת את הבית והופכת אותו לפחות נעים.


אך יש פתרונות רבים שבעזרתם אפשר להנות מגג רעפים ומאקלים נעים בתוך הבית, פתרונות כמו מפוחי אוויר או ונטה לגג אשר יונקים את האוויר החוצה מאפשרים לאוויר להתקרר וכך ניתן למזג את הבית ביתר יעילות. בנוסף, ניתן להתקין חלון לגג רעפים.
חלון גג רעפים יכול לשדרג את הגג שלכם בצורה משמעותית שכן הוא מאפשר חדירה של אור לתוך הבית וכך פועל בדומה לסקיילייט. שילוב של חלון לגג רעפים או אפילו כמה חלונות מצמצם את השטח של גג הרעפים שכולא אוויר חם וגם מאפשר חדירה של שמש לתוך הבית.


חלון לגג רעפים – ליהנות מכל העולמות

כאשר אתם מתקינים חלון גג רעפים אתם נהנים מיתרונות מרובים. כאמור, אתם מצמצמים את האפשרות של הגג לכלוא אוויר חם, ואם אתם משתמשים בחלון שניתן לפתוח, תוכלו גם לאוורר את הבית. בנוסף, ידוע שחלון לגג רעפים יוצר מראה מהודר ונעים לבית, שכן הוא מאפשר חדירה של אור טבעי לתוך הבית, שיש לה השפעות ידועות וברורות על מצב הרוח בתוך הבית ועל האווירה.
חלון לגג רעפים הוא אלמנט עיצובי חשוב מאוד, אך הוא גם יכול לעשות לרועץ בכך שיהווה מקור כניסה לחום לתוך הבית מבלי שזה האחרון יוכל לצאת. על מנת להימנע מחימום יתר של הקומה העליונה, שגם כך היא חמה יותר משאר חלקי הבית, חשוב לשקול היכן וכיצד להתקין חלון גג רעפים. במקרים רבים אנו מוצאים כי אנשים שהתקינו חלון לגג רעפים משאירים אותו סגור גם בקיץ, בגלל חשש לכניסת אבק וגם בחורף מחשש לחדירת מים. דבר זה גורם לכך כי חלון גג רעפים, שמקור נועד להכניס אור, אך גם לאפשר איוורור של הגג, הופך להיות נדבך נוסף בחימום הקומה העליונה במקום לסייע באיוורר שלה.


תחליף חלון לגג רעפים – כיפת תאורה משולבת באיוורור

על מנת להתגבר על החסרון התפעולי של חלון לגג רעפים, פותחו בשנים האחרונות מוצרים חכמים המאפשרים לאזן בין הצורך בהכנסת אור טבעי כמו זה שמחדיר חלון גג רעפים, עם איוורור נאות של אותו חלל. כיפת תאורה, סקיילייט עם אלמנט פתיחה וסגירה של איוורור משמשת תחליף ראוי ולא יקר לפתרון המקובל של חלון לגג רעפים. כיפת התאורה מאפשרת החדרת אור לאורך כל שעות היום באופן זהה לתפקיד שממלא חלון גג רעפים, ובו בעת נותנת מענה לנושא הוצאת האויר החם מתוך החלל מבלי "להסתכן" בכניסת אבק מבחוץ, או חדירת מים בחורף. יתרונות אלו מתבלטים לעומת חלון לגג רעפים בכך שכיפת תאורה משולבת עם איוורור תמיד תדאג שכיוון זרימת האויר יהיה מבפנים החוצה מה שמונע את כניסת האבק, וכמו כן יש את הכיפה מבחוץ המסוככת מפני חדירת גשם, דבר אשר אינו נמנע כאשר חלון גג רעפים נשאר פתוח לשמיים.

לייבסיטי - בניית אתרים