טרמו ונט לוגו

פתרונות טרמיים לפינוי חום ממבנה

גגות רעפים, גגות שטוחים, בידוד, הצללה טרמית וגם סקיילייט

התקשרו כעת
1-700-555-876

טרמו ונט לוגו 2

צור קשר

 
  • הוסף למועדפים
  • שלח בטוויטר
  • שתף בפייסבוק

איוורור עם ונטה

איוורור עם ונטה

ונטה – המאוורר ההפוך

שואב אוויר, הידוע יותר בציבור הרחב תחת השם ונטה, הוא אביזר אוורור ביתי אשר הופך להיות נפוץ יותר ויותר בשנים האחרונות. למעשה, ונטה היא מעין מאוורר הפוך – במקום להזרים אוויר חדש למרחב מסויים או להניע את האוויר הקיים בו, ונטה לוקחת את האוויר הנמצא בחדר או חלל מסויים ומשנעת אותו אל מחוץ לו. באופן זה, במידה והחדר מאוורר כראוי, אוויר חדש ורענן יכול להכנס לחדר במקום האוויר שנשאב אל מחוץ לו.
קיימים סוגים רבים של וונטות – ונטה אשר מותקנת בתוך הקיר ולמעשה הופכת להיות חלק אורגני מהבית, ונטה ניידת אשר ניתן למקם אותן בכל חדרי הבית על פי הצורך, המגיעה בגדלים שונים (החל מוונטות בקוטר 3-4 אינץ' לשימושים מקומיים ועד לוונטות בקוטר עשרות סנטימטרים לשימושים תעשייתיים יותר) ועוד. כמו כן, בוונטות רבות משולב שעון עצר (טיימר) אשר ידאג כי אותה ונטה תעבוד פרק זמן מסויים ולאחר מכן תעצור באופן אוטומטי (וכך תחסוך טרחה מבעלי הבית כמו גם חשמל), וגם תריס אשר ימנע חדירת אוויר מחוץ לוונטה כאשר היא איננה פועלת. כפי שניתן לראות, ונטה היא מוצר מתקדם ביותר. אולם למה היא בעצם טובה? או במילים אחרות – היכן כדאי להתקין ונטה?


ונטה בחדר – אוויר רע, החוצה!

ונטה, באופן מסורתי, היא פריט אשר ידוע כמוצר בעל אופי תעשייתי – פעמים רבות ניתן לראות במפעלים ומבנים ציבוריים ונטה ענקית. לרוב, במבנים תעשייתיים או גדולים שכאלו, ונטה הותקנה על מנת להוציא אוויר חם שנוצר עקב תעשיה או צפיפות רבה במבנים אלו, ולאפשר לאוויר רענן וקר להכנס במקומו.
ונטה משמשת פתרון גם לבתי מגורים. בית מגורים אמנם איננו מפעל תעשייתי, אולם כן יש צורך לקיים תחלופת אוויר בו, הן לשם הורדת טמפרטורת החדר והבית, והן לטובת החלפת אוויר מעופש או בעל ריח רע באוויר רענן. לפיכך קיימים שני מקומות מומלצים במיוחד להתקנת ונטה. המקום הראשון שבו מומלץ להתקין ונטה הוא המטבח – המטבח הוא המקום בו מתבצעת פעולת הבישול היום יומית בבית, ולכן הן נוצרים בו ריחות חזקים אשר ללא אוורור ישארו בבית, והן נוצר בו חום רב עקב השימוש בכיריים ותנורים חשמליים.
המקום השני המומלץ להתקנת ונטה הוא חדרי השירותים והמקלחת – ונטה הכרחית לחדרי אלו מאחר ופעמים רבות בחדרים אלו נותרים ריחות לא נעימים אשר ללא אוורור נאות עשויים להוות מפגע אסתטי ותברואתי לכלל שוכני הבית. כמובן שניתן גם להתקין ונטה בכל חדר אחר בבית אשר דורש אוורור והורדת טמפרטורה באופן קבוע, כך למשל לא פעם כדי להתקין ונטה בחדרים אשר חשופים לאור השמש החזקה מרבית שעות היום. כמו כן, מעניין לציין כי לאחרונה פותחה ונטה אשר מותקנת על גג הבית (מפוח גג), וכך למעשה משמשת להורדת הטמפרטורה של כל הבית.

לייבסיטי - בניית אתרים