טרמו ונט לוגו

פתרונות טרמיים לפינוי חום ממבנה

גגות רעפים, גגות שטוחים, בידוד, הצללה טרמית וגם סקיילייט

התקשרו כעת
1-700-555-876

טרמו ונט לוגו 2

צור קשר

 
  • הוסף למועדפים
  • שלח בטוויטר
  • שתף בפייסבוק

ונטה

יניקת אויר חם מחלל גג רעפים או מחלל המבנה


כאשר אנו באים לפתור את בעיית החום הכלוא בתוך המבנה, עלינו לשים לב כי יש לחלק את הפתרון לשני חלקים:

  • אויר חם הכלוא בתוך חלל המבנה. הכוונה לחום המעיק עלינו בתוך המבנה בו אנו שוהים.
  • אויר הכלוא בחללים אחרים אשר אינם מחוברים ישירות לסביבת המגורים אך משפיעים עליה.

באפשרות הראשונה, נכלל גם מבנה אשר אין לו גג רעפים, ובמקרים רבים מדובר על מבנה עם גג שטוח מבטון, בקומה אחת או יותר.
באפשרות השניה אנו כוללים כמובן גג רעפים, גג ממתכת כגון איסכורית, גג אסבסט שעדיין קיימים בשימוש נרחב ועוד.
ניתן להשיג שיפור ניכר, בשני המקרים ע"י שימוש נכון במכשיר "ונטה" להוצאת אויר חם מאותם חללים. לא כל ונטה תתאים למטרה זו, ובמקרים רבים במסגרת פגישות היעוץ שלנו אנו פוגשים בתים בהם משתמשים במכשיר ונטה בקוטר אשר כלל אינו מתאים למטרה לה היא נועדה. הרכישה של ונטה כזו היתה בד"כ משיקולים של מחיר, ופחות משקולים של האפקטיביות של המוצר.


בשורות הבאות ננסה לתת מענה לאפשרות הראשונה, ולסייע לכם לבחור ונטה שתתאים לצרכים שלכם.
ונטה של 4" (4 צול = כ 10 ס"מ) למשל, תספיק בקושי לספק את הצרכים של חלל שירותים קטן (ללא מקלחת). ונטה מסוג זה תיצור פעמים רבות רעש גבוהה יחסית לתפוקה שלה, שכן עליה להסתובב במהירות גבוהה כדי להשיג את מה שמוצר בקוטר גדול יותר, למשל ונטה של 10" (10 צול = כ 25 ס"מ) יוכל להשיג בפחות מאמץ, ובשקט יחסי.
טעות נפוצה בקרב לקוחות רבים, היא בחירה של של גודלה (קוטרה) של ונטה, לפי המחיר.
במקרים רבים רכישה של ונטה זולה, תתגלה כיקרה בהמשך, והכוונה לכך שהיא לא תשיג את מה שבקשנו, ואנו נצטרך לרכוש ונטה אחרת בקוטר גדול יותר וגם מתוצרת אמינה יותר. סוגיית המחיר של מכשירי ונטה גם היא חשובה, שכן ניתן למצוא בשווקים מגוון סוגים של ונטה מתוצרת שונה.
אין לנו משהו נגד סין, ואנו מכירים מוצרים רבים המיוצרים שם ומיובאים אלינו, באיכות טובה ומכובדת. אולם בתחומן הרכב של מכשירי ונטה, קיימת הרבה סחורה באיכות נמוכה, וכדאי לשאול את המוכר, האם וכמה זמן אחריות ניתן לקבל על מכשיר ונטה שאנו עומדים לרכוש ומאיזה תוצרת היא. הכי חשוב הוא לא לקבל את התשובה "את הונטה הזו כולם לוקחים" כי זו עדיין לא ערובה לאיכות לאורך זמן, ובוודאי לא לצרכים המסויימים שלכם.


נקודות נוספות שיש לקחת בחשבון באשר לרכישת ונטה והתקנתה בחללים בתוך הבית הן: מה היא רמת הרעש שמכשיר ונטה זה מיצר, מה רמת הספיקה הרצויה מהמכשיר ונטה, מה הוא משך הפעלה של מכשיר ונטה, נגישות לטיפול במכשיר ונטה ועוד.


ונטה - רמת רעש

רמת הרעש של ונטה נקבעת ביחידת מדידה דציבל (dB). נתון זה אמור להיות מצויין על האריזה, אך יש לקחת בחשבון שבמקרים רבים, רמת רעש נמוכה של ונטה, תגדל כאשר אנו מתקינים אותה בחלל כגון שירותים אשר יש בו תהודה גבוהה, כמו זה הבנוי מקירות גבס חלולים ללא בידוד אקוסטי הולם.


ונטה - ספיקה

איך נדע איזה ספיקה דרושה לנו ממכשיר ונטה שנרכוש? לא ניכנס כאן לחישובים מסובכים, רק נרצה לתת לכם כלל אצבע לבחירת ונטה לצרכים שלכם: כאשר מדובר על חלל בגודל ממוצע בבית פרטי, לרוב אלו חדרים בגדלים של כ-15 מ"ר. שירותים ומקלחות אף קטנים יותר. תמיד רכשו מוצר בדרגה אחת גבוהה ממה שמציעים לכם. מדוע? מכיוון שמכשיר ונטה בקוטר גדול יותר, עם מנוע בעל ספיקה גבוהה יותר, תאריך ימים מכיוון שהיא תתאמץ פחות, ותוכל לשמש אתכם גם בעתיד במידה ותחליטו להעביר אותה למקום אחר. סיבה נוספת לרכישת ונטה גדולה יותר, קשורה לסעיף הקודם, הרעש. ונטה בעלת קוטר גדול יותר עשויה להיות שקטה יותר, בחלק מן המקרים. מסיבה זו חשוב לשאול על יכולת הספיקה של ונטה, ולאו דווקא על קוטרה, שכן אתם מעוניינים במכשיר ונטה שיסתובב בסל"ד (סיבובים לדקה) נמוך מ 700 סל"ד (למוצר בתוך הבית) כדי שיהיה שקט יותר, ועדיין לא לוותר על הצרכים שלכם לספיקה טובה.


ונטה - משך הפעלה

נקודה זו חשובה והיא קשורה גם לסעיף הקודם. חשוב לדעת איזו ונטה אנו מחפשים? ונטה כזו שתעבוד זמן קצר בחלל שירותים? או ונטה כזו שתעבוד קצת יותר בחלל בו יש גם מקלחת, ובו רמת הלחות גבוהה בהרבה? ונטה כזו שתתאים למטבח, לשאיבה של רייחות, שומנים, ובד"כ תעבוד זמן ממושך ייותר ובאופן מאומץ? כל אלו שיקולים חשובים כדי לקבל ונטה שמתאימה לצרכים שלנו. כך למשל ונטה לחלל גג רעפים, צריכה להיות בעלת יכולת עבודה מתמשכת של שעות רבות ולכן ונטה פנים-ביתית פשוטה, לא יכולה להתאים למשימה זו.


ונטה - נגישות לטיפול

סוגיה זו נועדה להזכיר, כי בשונה ממרבית מוצרי ונטה המותקנים בבתים, ניתן להתקין דגמי ונטה שונים במקומות שונים מן החלל אותו אנו רוצים לאוורר, ע"י יצרת צינור או תעלה המתחברים למכשיר ונטה ומאפשרים לינוק את האויר ממקום אחד, בעוד המכשיר ונטה ממוקם במקום אחר, לעיתים נגיש יותר לטיפול ותחזוקה, והרעש הכרוך בפעילותה, חלש במידה ניכרת עד כדי חרישי.


עד כה עסקנו ביניקת אויר בחללים בתוך המבנה. ברוב המקרים בהם מותקנת ונטה בתוך המבנה, מטרת השימוש בה היא להוצאת ריחות, ריחות רעים, פינוי לחות ממקלחת (עדיין מעטים עושים זאת) ובמקרים מעטים ביותר, אנו פוגשים ביישום של התקנת ונטה בתוך הבית לפינוי חום.
מדוע? יתכן שמעטים יודעים כיצד לבצע זאת, ובנוסף, יש תפיסה מוטעית לגבי פינוי חום מחללים אשר אינם מחוברים ישירות לחלל העיקרי, וכיצד אזורים אלו משפיעים על האקלים הכולל בבית.
ונטה לחלל גג רעפים, למשל, היא מוצר שיכול לסייע רבות לפינוי אויר חם ולהורדת הטמפרטורה בחלל הגג בכ 20-30 מעלות, ובכך לשפר מאוד את המצב בתוך חלל המגורים של המבנה.
חשוב לדעת, כי תיכנון נכון של סוגיית פינוי והולכת האויר במבנה, בשלב הבניה של בית עם גג רעפים או עם גג שטוח מבטון, יכול להשפיע באופן דרמטי על איכות החיים של הדיירים במבנה זה, ולחסוך עשרות אלפי שקלים במשך שנים רבות.


אנו ממליצים לכם לקרוא על סוגיה זו, בפרק העוסק בתהליך של איוורור גגות. במידה והנכם בשלב של תיכנון הבית או בשלב של שיפוץ, אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר לקבלת יעוץ בנושא איורור גגות והמבנה בכלל, ואף להפנות את האדריכל/ית או המעצב/ת עימו אתם עובדים לחלק המיועד לאדריכלים באתר שלנו, ע"מ שנוכל לייעץ להם כיצד לשלב נכון את הפתרונות בבית שלכם.
ונטה המותקנת בחלל גג רעפים, יכולה לשמש לטיפול בשתי בעיות בעת ובעונה אחת: האחת, כפי שכבר אמרנו- להוציא את האויר החם מחלל הגג, ובכך למנוע את התחממותו. השניה, ליצור יניקה מנקודות שונות במבנה, להשגת מטרות שרבים מן הלקוחות, מתקינים עבורן ונטה בתוך הבית, בעוד ונטה בחלל הגג יכולה לתת להן מענה.

לייבסיטי - בניית אתרים