טרמו ונט לוגו

פתרונות טרמיים לפינוי חום ממבנה

גגות רעפים, גגות שטוחים, בידוד, הצללה טרמית וגם סקיילייט

התקשרו כעת
1-700-555-876

טרמו ונט לוגו 2

צור קשר

 
  • הוסף למועדפים
  • שלח בטוויטר
  • שתף בפייסבוק

סוגי הצללה

סוגי הצללה

הצללה – לעולם בעקבות השמש

אף אחד לא מופתע מהעובדה כי בישראל מוצרים המספקים פתרונות הצללה הם מוצרים פופולאריים מאוד בקרב ציבור רחב. במדינתנו המזרח תיכונית מרבית ימות השנה מאופיינים בשמש. לעיתים מדובר בשמש קופחת ולעיתים בשמש המלטפת בנעימות, אבל כמעט תמיד היא שם ויש צורך בפתרונות הצללה כאלו או אחרים.
כדי שנוכל להמשיך לשבת בחצר או בגינה פותחו בשוק מוצרי הצללה שונים שעם השנים, השיפורים הטכנולוגיים והעלייה במודעות לעיצוב הפכו להיות יעילים יותר, עמידים יותר ובעיקר יפים יותר.מעבר לתפקידם הפונקציונאלי משמשים היום מוצרי הצללה גם כפריט עיצובי המוסיף עניין לשטח הבית החיצוני.
שני מוצרי הצללה פופולאריים ביותר היום הם פרגולות וסוככים.


פרגולה – הצללה ואסטטיקה

העלייה ברמת החיים של השנים האחרונות הפכה את הפרגולה למוצר הצללה אותו יכולה כל משפחה ממוצעת להרשות לעצמה, עובדה שהעלתה את הפופולאריות של הפרגולות כפתרון הצללה - לשיאים חדשים.
ישנם מספר סוגים של פרגולות כאשר פרגולות מעץ הן השכיחות ביותר. הן כמובן, מספקות הצללה אך בנוסף הן מקנות מראה חמים לחצר ומעניקות הרגשה ביתית גם מחוץ לתחומי הבית עצמו. חסרונו הגדול של פרגולות כפתרון הצללה נעוץ בחומר ממנו הן עשויות – עץ. העץ רגיש לתנאי מזג האוויר השונים, לקור, חום, רטיבות ולחות ואלו גורמים לו להתרחב ולהתכווץ מה שיוצר בו סדקים. ניתן לפתור בעיה זו על ידי שיוף העץ וצביעה שלו בשתי שכבות מגן אחת לשנתיים. סוגי העץ מהן מרכיבים היום פרגולות לצורכי הצללה הם רבים וטיבם תלוי במחיר אותו אתם מוכנים להשקיע.
בשנים האחרונות התפתח ההיצע של מוצרי הצללה בצורה חסרת תקדים ולראייה ניתן למצוא פרגולות מחומרים נוספים כמו בטון, אבן, ברזל ופלסטיק בעלות יכולות הצללה מגוונות. עבור מי שיכול ורוצה להשקיע פותחו פרגולות חשמליות הניתנות להזזה באמצעים חשמליים כך שניתן להתאימן לזווית של השמש ולהשיג הצללה מלאה במשך כל שעות היום.


סוככים – הצללה פשטות יעילה

פיתרון הצללה נוסף בעל שכיחות בישראל הוא הסוכך. לסוככים יתרונות רבים כאשר הבולט בהם הוא מחירם הזול אשר נובע מהעובדה כי הם עשויים בד. יתרון נוסף של הסוככים כפתרון הצללה בא לידי ביטוי בעובדה כי הם אינם דורשים תחזוק וצביעה כמו פתרונות הצללה אחרים. ניתן לרכוש אותם במספר צבעים אותם נוכל להתאים לעיצוב המרפסת, הבית או החצר.
כיום קיימים מספר סוגים של סוככים כפתרון הצללה. סוככי חלונות שתפקידם העיקרי הוא לספק הצללה מפני השמש לפנים הבית, סוככים קבועים אשר אינם ניתנים לקיפול, לסגירה ולפתיחה ומיועדים למקומות בהם אנו מחפשים הצללה קבועה. סוג נוסף ומתקדם יותר הם הסוככים החשמליים אשר ניתנים לפתיחה ולסגירה באמצעות מנגנון חשמלי שמקל מאוד על תפעולם וביכולתם לספק פתרונות הצללה נפלאים לכל פינה או חלל.

לייבסיטי - בניית אתרים