טרמו ונט לוגו

פתרונות טרמיים לפינוי חום ממבנה

גגות רעפים, גגות שטוחים, בידוד, הצללה טרמית וגם סקיילייט

התקשרו כעת
1-700-555-876

טרמו ונט לוגו 2

צור קשר

 
  • הוסף למועדפים
  • שלח בטוויטר
  • שתף בפייסבוק

רקע על גג רעפים

רקע על גג רעפים

גג רעפים – מסע בהיסטוריה

גג רעפים, על אף שהוא מלווה את ההיסטוריה האנושית זה מאות בשנים תמיד מצליח לרגש. כשאנחנו חושבים על מראה הבית המושלם תמיד גג הרעפים יהיה חלק ממנו, דומיננטי, משדר חום וכל כך יפה. ישנם כל מיני סוגים של גגות רעפים שהתפתחו בתקופות שונות תחת תרבויות שונות. גג רעפים כפי שאנו מכירים אות היום דומה מאוד לאותו גג רעפים שבנו הרומאים והיוונים כבר במאה השישית לפני הספירה.


גג רעפים ראשון בו נעשה שימוש הונח על עץ ואגדים ושימש את האדם כבר לפני 4,000 שנה. שיטה זו, שבאופן מעורר השתאות עדיין פופולארית גם היום, התפתחה בשני מוקדים מובילים במקביל – סין ויוון העתיקה.
גג רעפים בסגנון לטיני, כזה הבנוי מן החלק התחתון הנקרא "טיגולה" ומהחלק העליון הנקרא "אימבריקס" ניתן למצוא עד היום ביוון, צרפת, איטליה ופורטוגל. גם אצלנו בישראל נבנו גגות לטיניים עד לכיבוש הערבי במאה ה-7 לספירה. באמצע המאה ה-19 ייצרו בבלגיה ובצרפת גג רעפים עשוי חרס מדויק הניתן לנעילה אשר כונה "רעפי מרסיי" והוא החליף בכל העולם את שיטות הקירוי שהיו נהוגות עד אז. בשנת 1920 הופיע לראשונה באנגליה גג רעפים הבנוי מרעפי בטון ננעלים ומתועשים.


גג רעפים – הסוגים המובילים

גג רעפים הוא חלק מן המעטפת החיצונית של הבית ועל כן יש חשיבות רבה לסוג הגג אותו תבחרו עבור ביתכם. היום ניתן למצוא בשוק ארבעה סוגי גגות מובילים:

  • גג רעפים מתכנס – גג שמישוריו מתכנסים מכל צידי הבניין אל מרכזו שם נמצא קודקוד או רכס אופקי. לעיתים ישנם בגג מין הסוג הזה שוליים של קורות עץ הבולטות כלפי חוץ. ישנם רבים המכנים אותו "גג כפרי". היום ישנו דגם משופר של גג מן הסוג הזה בדמות גג רעפים בעל מישורים מתכנסים מכל הכיוונים הבנוי מעל תקרת בטון. הוא שומר על אותה צורה חיצונית אך משפר בצורה ניכרת את היציבות, החוזק ויכולת האיטום.
  • גג רעפים עובר מעל גמלונים - הגמלונים (קירות הבניין שצורתם היא לרוב משולש) נבנים בשתי חזיתות מנוגדות כאשר הגג הוא דו-שיפועי. מבנה העץ של הגג נבנה בין אותם הגמלונים ונושא תחתיו את תקרת הרשת המטויחת.
  • גג רעפים עובר מעל גמלונים הנבנה על בסיס של תקרת בטון – גג זה הוא למעשה פיתוח של סוג הגג הקודם. תקרת הבטון כבסיס לגג הרעפים משפרת באופן משמעותי את חוזקו ויציבותו של הגג וכן את יכולת איטום המים שלו.
  • גג רעפים מעל גמלונים עם קרניזי בטון בהיקפו – גג רעפים זה הוא פיתוח מתקדם יותר של הגגות עם ארגזי הרוח מעץ המכילים מרזבים.
לייבסיטי - בניית אתרים