טרמו ונט לוגו

פתרונות טרמיים לפינוי חום ממבנה

גגות רעפים, גגות שטוחים, בידוד, הצללה טרמית וגם סקיילייט

התקשרו כעת
1-700-555-876

טרמו ונט לוגו 2

צור קשר

 
  • הוסף למועדפים
  • שלח בטוויטר
  • שתף בפייסבוק

גג רעפים או גג שטוח?

גג רעפים או גג שטוח?

במשך שנים רבות התרגלנו לראות בנוף ארצנו גגות רעפים רבים. להוציא מבנים מרובי קומות (3 ויותר) רוב המבנים היו מכוסים גג רעפים וגם מבנים עם גגות שטוחים- ברבים מהם היתה "דקורציה" של גגות רעפים שנבנה כסינר מסביב לקו החיצוני-עליון של המבנה. במאמר זה נסקור את ההבדלים בין גג רעפים לגג בטון שטוח, במטרה לסייע לכם לקבל החלטה בבואכם לבחור בין שני הסוגים.


גג רעפים - איטום לפגעי מזג האוויר

לצורך ההגדרה נאמר רק כי גג רעפים, הכוונה למבנה אשר מה שמסוכך עליו מפני חדירת גשמים הוא גגות רעפים. זאת להבדיל מגג בטון שטוח, או תיקרת צלעות אשר את פעילות מניעת חדירת מי הגשמים עושה האיטום. איטום יכול לבוא בצורתו הישנה (מאוד) ע"י זפת (זיפות הגג) או בצורתו המודרנית יותר- יריעות איטום ביטומניות המודבקות בחום לפני הגג ואף "תפסות" על הדפנות של קיר הבית שממשיך מעל פני הגג (רולקות) וע"י כך יוצרות "אמבטיה" אטומה למים. חשוב לציין שהגג אינו אמור להיות אמבטיה בכך שיחזיק את המים אלא ינקז אותם באמצעות מרזבים, בד"כ סמויים בתוך קיר הבית בגגות שטוחים.


גג רעפים - מניעת חדירת גשם

עוד נאמר לגבי גג רעפים כי מכיוון שאת מניעת חדירת הגשם עושה הרעף כאשר הוא מונח בצורה של "הרעפה" ובכך למעשה בונה את גג הרעפים, התיקרה בגגות רעפים, יכולה להיות ממגוון חומרים ובמגוון שיפועים. נוכל למצוא תיקרה מגבס, רביץ (אקספנדד) שזוהי רשת המונחת על לטות עץ ועליה מותז בטון בשיכבה דקה של כ 5 ס"מ, עץ כמובן, הבנוי בד"ע מלוחות משתלבים זה בזה- נוטפדר, וכמובן האפשרות ה"רגילה" בה נוכל למצוא מתחת גגות רעפים, תקרת בטון עבה (כ 20 ס"מ) יצוקה, עם או בלי פתח שרות המאפשר עליה לחלל גג רעפים לצורך איחסון, שרות לדוד המים ועוד. מגוון החומרים הנ"ל יכול לבוא הן בצורת תקרה שטוחה מתחת גגות רעפים או כתיקה משופעת המקבילה למבנה גג רעפים, כך שאם נעמוד בתוך הבית ונסתכל מעלה נראה תקרה משופעת, אלכסונית ההולכת כמעט כמו שפוע גגות רעפים.


כל התמונה המתוארת עד כה, הם פני הדברים כפי שהם, מבלי לתת את הדעת האם, לדוגמא, יש הגיון בבניית גג רעפים שמתחתיו תקרת בטון כבדה?

לייבסיטי - בניית אתרים