טרמו ונט לוגו

פתרונות טרמיים לפינוי חום ממבנה

גגות רעפים, גגות שטוחים, בידוד, הצללה טרמית וגם סקיילייט

התקשרו כעת
1-700-555-876

טרמו ונט לוגו 2

צור קשר

 
  • הוסף למועדפים
  • שלח בטוויטר
  • שתף בפייסבוק

מהו בידוד?

מהו בידוד?

בידוד – האם אי פעם שאלתם את עצמכם

האנשים הפשוטים לא מודעים לכך, אולם אחד הדברים החשובים בבית הוא בידוד. מהו בידוד? ובכן, האם שאלתם את עצמכם כיצד יתכן שאתם לא שומעים את המתרחש בבית שכניכם אף על פי שביתם ממוקם מטרים ספורים מביתכם שלכם, או שאפילו אתם חולקים עמם קיר אחד או יותר? וכיצד יתכן שאף על פי שבחוץ שורר חום כבד או קור עז, עדיין הטמפרטורה בתוך ביתכם יחסית יציבה, כלומר גבוהה או נמוכה במקצת מזו שבחוץ, ובכל מקרה יותר נעימה? אכן, התשובה לכל אלו היא בזכות בידוד וחומרי בידוד אשר בביתכם.


בידוד – חובה בכל בית, וטוב שכך

בידוד הוא מילה כוללת לשלל חומרים מבודדים אשר ממוקמים במקומות שונים בביתכם. מטרתם היא ליצור בידוד – כלומר למנוע כניסת או יציאת – חום, קור או קול. למעשה, התקנת בידוד בבית מגורים, מבנה תעשייתי או בידוד במבנה ציבורי אפילו מוגדרת כחובה על פי החוק במדינת ישראל. במילים אחרות, בית אשר בידוד כזה או אחר אינו מותקן בו, למעשה עובר על החוק.


אחד מחומרי הבידוד הנפוצים ביותר הוא צמר סלעים – חומר העשוי מסלעי בזלת וסלעים נוספים אשר משמש כחומר בידוד פופולארי ביותר בזכות תכונותיו השונות כמבודד חום, קור וצליל. בנוסף לכך, בידוד צמר סלעים ידוע כחומר עמיד לאש, כך שלמעשה בעת שריפה בידוד זה משמש כחומר אשר מטרתו היא צמצום הנזק האפשרי וסיוע בכיבוי השריפה. חשוב לציין כי קיימים סוגים נוספים של בידוד, בניהם ניתן לציין היפר פולינום, קצף, סיבים מינרליים, סיבי זכוכית ועוד. לכל אחד מחומרי בידוד אלו תכונות שונות ומחירים שונים, ומומלץ להתייעץ עם קבלן הבניה לפני רכישתם.


בידוד – השקעה בבידוד היום משמעה חסכון של אלפי שקלים אחר כך

כעקרון קבלן הבניה הוא זה אשר קובע היכן ישולבו חומרי בידוד בבית חדש. מומלץ ביותר להיות מעורבים בתהליך ולא לפחד לשאול שאלות ולהציע הצעות – פעמים רבות קבלני בניה מחליטים היכן לשלב את הבידוד בבית מתוך קונספציות ורעיונות שונים אשר לאו דווקא הינם הנכונים ביותר עבור בעל הבית. לפיכך, חשוב להתייעץ עם הקבלן ולנסות ליצור בידוד אופטימאלי לבית – השקעת כסף בבידוד הבית בעת בנייתו תחסוך בהמשך אלפי שקלים אשר לא יוצאו על חשבונות חשמל או גז שישמשו להסקת הבית בחורף או קירורו בקיץ, שכן בידוד אשר בוצע כהלכה יוכל לשמור על טמפרטורה נעימה בבית במשך כל השנה.

לייבסיטי - בניית אתרים