טרמו ונט לוגו

פתרונות טרמיים לפינוי חום ממבנה

גגות רעפים, גגות שטוחים, בידוד, הצללה טרמית וגם סקיילייט

התקשרו כעת
1-700-555-876

טרמו ונט לוגו 2

צור קשר

 
  • הוסף למועדפים
  • שלח בטוויטר
  • שתף בפייסבוק

איוורור לעומת בידוד

איוורור לעומת בידוד

לאורך שנים רבות, רווחת הגישה כי יש לבודד את הבית היטב ע"י בידוד, על מנת להמנע מחום בקיץ ומקור בחורף.
שנים רבות כך אמרנו, אך אם ננדוד לגישות שרווחו פה בחלק הראשון של המאה העשרים, נגלה כי הגישות היו כמעט הפוכות. ונטה או בשם היותר מקובל מאוורר גג רעפים, היו מקובלות כאן הרבה יותר. נכון שהטכנולוגיה, דאז, עדיין לא איפשרה מאוורר על כל גג רעפים, אולם פתרונות איוורור ופינוי חום, היו גם היו, עוד הרבה לפני שידעו לנקוב בשמו של בידוד ממותג כזה או אחר.
אלמנטים של תאורה טבעית, גם הם היו כבר בעבר, והמונח "פנס" איוורור היה מונח ידוע, שתפקידו היה לשמש כתחליף מאוורר וגם להחדיר אור טבעי כדוגמת מה שהיוo קוראים סקיילייט.


איוורור - התפתחות לאורך השנים

אז מה קרה? מה קרה שרבים פנו לתחום בידוד המבנה והזניחו במידת מה את איוורור הגגות?
יתכן וחלק מן התשובה נמצא במקור העליות, ארצות המוצא מהם עלו רבים מתושבי מדינת ישראל. אך טבעי הוא שמה שהיה מקובל ב"בית אבא" נביא עימנו למקום החדש. וכך נדד לו בידוד אירופאי למדינת ישראל, אשר אין בה כל קשר אקלימי בין הנעשה באירופה הקרה והצרכים שם בתחום בידוד הבית, לבין מדינת ישראל החמה, הזקוקה לפתרונות איוורור, מאווררים, ונטות וכל פתרון אפשרי לפינוי אויר חם מן המבנה- כמו אויר לנשימה.
יחד עם הבידוד האירופאי, נדדו לכאן גם גגות הרעפים. אלו האחרונים תפסו פה מישכן לשנים רבות, גם בגגות בהם לא יישמו כלל אלמנטים של בידוד. תופעה זו של גגות רעפים סגורים, ולעיתים אף מבודדים הלכה ויצרה את הצורך ההולך וגדל לאוורר את הגגות וליצור מערכות איוורור שיפנו את האויר החם. בהתחלה, בשנות החמישים והשישים הלכו והתפתחו אלמנטים שונים של איוורור פאסיבי, כמו "כובע סיני" או הכדור המסתובב שנראה כמו תרבוש, ולעיתים מכונה גם ויספרקול או ויספררקולר. יהיה שמו אשר יהיה, במקרים רבים מוצרים אלו מוסרים מגגות בשל האפקטיביות הנמוכה שלהם, אך יותר מכל בשל היותם מחדירים מים ומרעישים (חורקים) עד כי בעלי הבית שוכחים כי הם רצו איוורור במקור- העיקר שיהיה שקט.


אולם מוצרי איוורור פאסיביים כבר לא מספיקים היום. לצד המגמה של התחממות כדור הארץ, גגות הרעפים הפכו להיות סגורים ומדוייקים יותר, עם פחות ופחות אפשריות של איוורור טבעי. דבר זה האחרון יצר א הצורך לעלות מדרגה לרמה של איוורור אקטיבי, כזה המשלב השקעת אנרגיה לצורך יצירת איוורור אשר אינו תלוי בגורמים טבעיים כגון הרוח או תנועת האויר החיצוני.
הדור הבא של המוצרים הללו אשר נועד לתת מענה איוורור לגגות המודרניים, משלב בתוך מוצר אחד גם איוורור פאסיבי, הפועל כל עוד הטמפרטורה של הגג סבירה ויש תנועת אויר חיצוני וגם איוורור אקטיבי אשר ניכנס לפעולה באופן אוטומאטי, ע"פ חיישן טמפרטורה המותקן בגג ומפעיל את האיוורור כאשר הטמפרטורה עולה. כאלה הם המוצרים המשלובים של חברת טרמו-וונט.

לייבסיטי - בניית אתרים